Konkurs „Choinkowy zawrót głowy”

Ogłaszamy szkolny konkurs fryzjerski „Choinkowy zawrót głowy”.

Adresatami są uczniowie Technikum usług fryzjerskich. Zapisy trwają do 1 grudnia. Szczegóły i reszta informacji zawarte są w regulaminie konkursu. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie, dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Rozstrzygnięcie konkursu pt. „Karmnik dla ptaków”

Rozstrzygnięcie konkursu pt. „Karmnik dla ptaków”🐦

Organizatorów miło zaskoczyła ilość dostarczonych prac, ponieważ wyniosła aż 17 sztuk własnoręcznie wykonanych karmników. Docenione zostały wszystkie prace, każdy szczegół oraz inwencja twórcza autorów. Wybór nie należał do łatwego zadania, ale przy pomocy powołanego jury i społeczności szkolnej, która miała tydzień czasu na głosowanie, udało się wyłonić zwycięzców:

I miejsce – Jakub Ilarski kl. Ia
II miejsce – Zofia Beer kl. IIIb
III miejsce – Karolina Zarzecka kl. V

Wyróżnienie – Zofia Węgrzyk kl. Ib

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy po odbiór nagród 24.11 (środa) na dużej przerwie po godz. 12:00 do świetlicy szkolnej 👏

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie  organizowanym przez Śląską Kurator Oświaty Urszulę Bauer „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 grudnia 1981 – Pamiętamy!”

Celem projektu jest przygotowanie dzieci i młodzieży do świadomego przeżywania 40. rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.

W ramach realizacji projektu uczniowie obejrzeli film dokumentalny „Nie zabierajcie mamy”, który przedstawił nieopowiedziane do tej pory historii działaczek „Solidarności” – kobiet aresztowanych i internowanych w trakcie trwania stanu wojennego w Polsce (13 grudnia 1981r. – 22 lipca 1983r.).

Na tablicach moderacyjnych została zaprezentowana gazetka ilustrująca wydarzenia związane z 40. rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego oraz materiały przygotowane przez IPN.

Uczniowie mogą uczestniczyć w  konkursach na lapbook oraz plakat poświęcony tematyce stanu wojennego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20 listopada to rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka najważniejszego dokumentu poświęconego dzieciom. W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się.
Polska była inicjatorem uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. To jeden z najważniejszych sukcesów Polski na arenie międzynarodowej. Pokażmy, że prawa dziecka nie są nam obojętne.
Dlatego 22 listopada przychodzimy do szkoły ubrani na niebiesko (kolor UNICEF) lub mamy jakiś niebieski dodatek.
Robimy zdjęcia, które umieszczamy na stronie szkoły i mediach społecznościowych z hashtagiem #dla każdego dziecka. Uczniowie mogą również przystroić salę lekcyjna na niebiesko oraz wykonać prace plastyczne ilustrujące konkretne artykuły Konwencji o prawach dziecka.
Prace plastyczne zostaną wystawione i ocenione.

 

Konkurs matematyczno-informatyczny InstaLogik

Miło nam poinformować, iż uczniowie naszej szkoły  Karolina Zarzecka i  Karol Szymiczek  z klasy 5a oraz  Łukasz Duda z klasy 7a zakwalifikowali się do II etapu konkursu matematyczno-informatycznego dla uczniów klas 4-8 SP InstaLogik.
Konkurs składa się z zadań matematycznych  z elementami podstaw programowania. 📏📐👨‍💻

Gratulujemy i trzymamy kciuki za II etap, który już niebawem!👏

„Kampania Kolejowe ABC II” z patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Rzecznika Praw Dziecka

„Kampania Kolejowe ABC II” to drugi etap ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej z zakresu bezpieczeństwa kolejowego skierowanej do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców.

Celem drugiej edycji projektu jest dalsze przekazywanie wiedzy, umiejętności i doświadczeń, a także zwiększanie świadomości dzieci i młodzieży oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców na temat zagrożeń, które mogą wystąpić na terenach kolejowych.

Uczniowie z klas IV-VI szkół podstawowych z całej Polski po raz drugi w tym roku rywalizowali o edukacyjne miasteczko ruchu drogowego w konkursie „Kolejowe ABC – na tropie bezpieczeństwa”

Zadaniem uczniów było zebranie jak największej liczby punktów w grze mobilnej Kolejowe ABC dla swojej klasy.

Miło nam poinformować, że uczniowie klasy 5a zajęli w tym konkursie 3 miejsce. 04 listopada 2021 odbyły się w szkole zajęcia podsumowujące udział klasy w tej kampanii. Cała klasa otrzymała dyplomy uczestnictwa, upominki oraz klasową maskotkę kampanii – Rogatka.

Organizatorem uczestnictwa w kampanii była Pani Agnieszka Korbel-Bugdol.

Gratulujemy i dziękujemy!

 

 

 

„Szkoła do hymnu” 2021

Zapraszamy wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe, a także placówki polonijne do udziału w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Podobnie jak w ubiegłych latach proponujemy wspólne odśpiewanie hymnu narodowego w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11. W tym roku będzie to środa, 10 listopada.

 

Z uwagi na trwający stan epidemii proponujemy odśpiewanie hymnu w mniejszych grupach/klasach, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Szkoły, które w środę, 10 listopada br. będą pracowały w trybie zdalnym lub hybrydowym, zachęcamy do odśpiewania hymnu w formie on-line.

„Szkoła do hymnu” to kontynuacja akcji, która rozpoczęła się w 2018 r. Od początku cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Do akcji zawsze włączały się także placówki polonijne z całego świata. 

W 2018 r. wspólne śpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” odbyło się pod hasłem „Rekord dla Niepodległej”. W akcji uczestniczyło blisko 5 mln uczniów (4 867 937) i prawie 480 tys. nauczycieli (475 235) w 24 439 przedszkolach, szkołach i placówkach. Dodatkowo w akcję zaangażowało się prawie 14 tys. uczniów (13 702) oraz 1 055 nauczycieli ze 109 szkół polonijnych z całego świata.
 
W roku 2019 hymn zaśpiewało 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół z całego kraju oraz ponad 100 placówek polonijnych. W roku 2020 – mimo trwającej epidemii i nauki na odległość – do akcji w różnej formie przystąpiło w sumie 16 269 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju oraz 134 placówki polonijne.