Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki

Wraz z nastaniem pierwszego dnia wiosny dotarły do nas informacje z rozstrzygnięcia konkursu przedmiotowego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Katowicach. Z radością informujemy, że Łukasz Duda uczeń klasy 8a Szkoły Podstawowej nr 33 w Rybniku został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.
Sukces ten był okupiony wytężoną pracą ucznia i tysiącami rozwiązanych zadań o różnym stopniu trudności.
Oprócz niewątpliwej satysfakcji, bycie laureatem daje Łukaszowi przywilej przyjęcia do wybranej szkoły średniej bez względu na kryteria oraz zwolnienie z egzaminu ósmoklasisty z matematyki.
Życzymy Łukaszowi kolejnych sukcesów oraz powodzenia w zgłębianiu dalszych matematycznych tajemnic.
Opiekunem merytorycznym Łukasza była pani Beata Musiolik.
 
 

Święto liczby Pi

14 marca liczba Pi obchodzi swoje święto…

Liczba π lub ludolfina, to stała matematyczna, która określa stosunek długości obwodu koła, do długości jego średnicy.

W naszej szkole również obchodziliśmy to ważne święto – uczniowie przyłączyli się do świętowania, przygotowując lapbooki lub prezentacje promujące „Dzień Liczby Pi”.
Upiekli ciasta ozdobione liczbą Pi.

Przedstawiciele klas wzięli udział w szkolnym konkursie związanym z ludolfiną. W ramach zabawy wymyślano jak największą ilość wyrazów, w których ukryte zostało Pi, wypisywano jak największą, zapamiętaną liczbę cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi, układano wierszyki i rymowanki związane z liczbą Pi. Towarzyszyło temu dużo emocji, zabawy i zdumienia!

Święto Pi, niewątpliwie, miało walory dydaktyczne, ale to także ciekawy sposób uatrakcyjnienia naszego szkolnego życia!

Dzień Kobiet

Dzień Kobiet

Serdecznie zapraszamy wszystkie panie, które pracują w naszej szkole, na zabiegi relaksacyjne skóry głowy oraz pielęgnację dłoni w przededniu Święta Kobiet tj. wtorek (7.03). Drogie panie w naszym gabinecie możemy chwilę odpocząć, zrelaksować się i pozwolić innym zadbać o nas. Pozwólmy sobie na odrobinę przyjemności! Zabiegi SPA będą wykonywane w naszej pracowni fryzjerskiej (sala 109) w godz. 10-15.