Majowe Święta w szkolnej świetlicy…

1 Maj 🇵🇱 2 Maj 🇵🇱 3 Maj 🇵🇱

 

Maj jest miesiącem szczególnym dla naszej Ojczyzny. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są święta upamiętniające najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisane zostały w historii naszego państwa.

 

W tym roku już teraz uczniowie aktywnie uczestniczą w zajęciach plastyczno-technicznych związanych ze świętami majowymi, które są przed nami.

 

Podczas zajęć plastycznych uczniowie malują, rysują symbole narodowe, przygotowują flagi Polski, godło. Ponadto dzieci rozwiązują krzyżówki, zagadki tematyczne, biorą udział w quizach patriotycznych dotyczących naszego kraju. Oglądają filmy edukacyjne związane ze świętami majowymi.

SPRZĄTANIE DZIELNICY

Z okazji przypadającego „DNIA ZIEMI”

 RADA DZIELNICY NIEDOBCZYCE

zaprasza Mieszkańców

do wspólnego sprzątania Niedobczyc.  

Początek akcji oraz zbiórka chętnych,

w dniu 23 kwietnia 2022r. (sobota) o godz. 10 00

na parkingu za Kaplicą budowanego Kościoła przy ul.Związkowej.

W planach sprzątanie terenu leśnego oraz zarośli pomiędzy ul. Związkową oraz ul. Paderewskiego.

 

Nasi laureaci!

Podsumowanie konkursu Instalogik!

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły mogą pochwalić się ogromnym sukcesem w konkursie matematyczno – informatycznym.

Łukasz Duda – nasz finalista konkursu przedmiotowego z matematyki, został laureatem III stopnia w ogólnopolskim konkursie Instalogik. Tym samym uzyskał pierwszy wynik w mieście.

Karolina Zarzecka – uczennica klasy piątej otrzymała tytuł finalistki i uzyskała II wynik w mieście.

Gratulujemy uczniom i ich Rodzicom!

Nasz finalista konkursu z matematyki!

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe 🙂
Nasz uczeń Łukasz Duda uzyskał tytuł Finalisty w konkursie przedmiotowym z matematyki. Należy dodać, że Łukasz jest dopiero uczniem klasy siódmej.
Ogromne gratulacje dla Niego i Rodziców!

Rowerowy Maj

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów i szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.

 

Bieg Kopernika

ROK TŁUSTY – BIEG SZÓSTY

NARESZCIE … po dwóch latach „CHUDYCH” nastał rok „TŁUSTY” czyli … po raz kolejny odbył się Bieg Kopernika i szósta edycja biegu już za nami.

W sobotę 12 marca 2022r. na terenach Nadleśnictwa Rybnik, w dzielnicy Paruszowiec – Piaski o godz. 10.00 stanęło na starcie ponad 230 zawodników do biegu na dystansach 5 i 10 km, a chwilę po nich do marszu Nordic Walking na dystansie 5 km.

Ogromną radością był dla nas fakt, że w 6 Biegu Kopernika pobite zostały 4 z sześciu jego rekordów: w biegu na 10 km w kategorii kobiet i mężczyzn, w biegu na 5 km w kategorii kobiet oraz w marszu Nordic Walking w kategorii mężczyzn.

Gratulujemy rekordzistom, gratulujemy wszystkim zwycięzcom i wszystkim zawodnikom, którzy stanęli na starcie i ukończyli rywalizację.

Patronatem honorowym objął nasz bieg Prezydent Miasta Rybnika, a naszymi patronami medialnymi byli: Radio 90, portal rybnik.com.pl, TVP Katowice oraz TVT.

W tym roku po raz pierwszy naszym partnerem strategicznym był Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ SYSTEM S.A. Serdecznie dziękujemy za ogromny wkład w organizację całości przedsięwzięcia. 

Do zobaczenia na kolejnym biegu za rok…