Zbiórka dla Pet Patrol

Od 21.09 w naszej szkole odbędzie się zbiórka na rzecz organizacji charytatywnej Pet Patrol. Na każdym piętrze znajdziecie skrzynkę, do której będzie można wkładać potrzebne artykuły tj:
-karmę mokrą i suchą dla kotów oraz psów,
-zabawki, szelki ,smycze,
-żwirek,
-koce,
Pet Patrol to organizacja charytatywna, w której ludzie z własnej woli chętnie pomagają zwierzętom. Wszelkie zadania wolontariusze wykonują w swoim wolnym czasie, które z własnej inicjatywy wygospodarowali, aby móc pomagać czworonogom. Są pośród nich osoby zarówno pracujące, jak i studenci oraz uczniowie. Zadaniem Pet Patrolu jest podejmowanie interwencji na podstawie zgłoszeń, dotyczących właściwie każdej krzywdy dziejącej się bądź wyrządzonej zwierzętom w naszej okolicy. Pomagają zarówno czworonogom pozostawionym na pastwę losu, jak i tym skrzywdzonym przez człowieka.
Chcemy pomóc tej organizacji, gdyż ilość zwierząt, które trafiają do nich jest ogromna. Brakuje im już każdej potrzebnej rzeczy. Chcemy także wspomóc Pet Patrol, aby podziękować za codzienne ratowanie zwierząt, bo ratują ich setki.
Za wszystkie produkty bardzo dziękujemy i zachęcamy do współpracy.❤️

Szczepienia ochronne przeciw COVID-19

W dniach 10 do 12 września br. odbędą się dodatkowe szczepienia ochronne przeciw   COVID-19, w tym:

• 10.09.2021 – Hala Widowiskowo-Sportowa MOSIR Rybnik Boguszowice,
    ul. Jastrzębska 3b, w godzinach: 16.00 – 19.30 (szczepionka Pfizer), a od 19.30 (szczepionka Johnson & Johnson);
  • 11.09.2021 – Rybnik Rynek w godzinach 11.00 -14.00, oraz w godzinach 15.00 – 20.00 na festynie dzielnicy Maroko-Nowiny (mobilny punkt szczepień);
  • 12.09.2021 – przy kąpielisku Ruda (mobilny punkt szczepień) dostępny w godzinach 10.00 – 18.00 (dostępny również w każdą niedzielę do końca września), oraz w punkcie szczepień powszechnych na kampusie w godzinach 15.00 – 20.00 (podczas imprezy POLSAT).
  • Szczegóły także na stronie: www.rybnik.eu/szczepimy się/

Narodowy Spis Powszechny

Serdecznie dziękujemy Państwu, jeżeli zrealizowaliście już obowiązek spisowy.

Tym, którzy jeszcze nie, przypominamy.

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Nie czekaj, spełnij swój obowiązek jak najszybciej!

Wejdź na stronę https://spis.gov.pl/ i wypełnij formularz spisowy.

Jeżeli nie masz dostępu do komputera/Internetu zadzwoń na infolinię: 22 279 99 99 i spisz się przez telefon lub odwiedź najbliższy urząd gminy.

Tylko w wyjątkowych przypadkach skontaktuje się z Tobą rachmistrz telefonicznie dzwoniąc z numeru 22 828 88 88 lub 22 279 99 99 lub może odwiedzić w domu.

Możesz potwierdzić tożsamość rachmistrza spisowego,dzwoniąc na infolinię spisową 22 279 99 99lub sprawdzając na stroniehttps://rachmistrz.stat.gov.pl/formularz/.

Pamiętaj, że udział w spisie jest obowiązkowy.

Spis powszechny trwa tylko do 30 września 2021 r.