„Kampania Kolejowe ABC II” z patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Rzecznika Praw Dziecka

„Kampania Kolejowe ABC II” to drugi etap ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej z zakresu bezpieczeństwa kolejowego skierowanej do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców.

Celem drugiej edycji projektu jest dalsze przekazywanie wiedzy, umiejętności i doświadczeń, a także zwiększanie świadomości dzieci i młodzieży oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców na temat zagrożeń, które mogą wystąpić na terenach kolejowych.

Uczniowie z klas IV-VI szkół podstawowych z całej Polski po raz drugi w tym roku rywalizowali o edukacyjne miasteczko ruchu drogowego w konkursie „Kolejowe ABC – na tropie bezpieczeństwa”

Zadaniem uczniów było zebranie jak największej liczby punktów w grze mobilnej Kolejowe ABC dla swojej klasy.

Miło nam poinformować, że uczniowie klasy 5a zajęli w tym konkursie 3 miejsce. 04 listopada 2021 odbyły się w szkole zajęcia podsumowujące udział klasy w tej kampanii. Cała klasa otrzymała dyplomy uczestnictwa, upominki oraz klasową maskotkę kampanii – Rogatka.

Organizatorem uczestnictwa w kampanii była Pani Agnieszka Korbel-Bugdol.

Gratulujemy i dziękujemy!

 

 

 

„Szkoła do hymnu” 2021

Zapraszamy wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe, a także placówki polonijne do udziału w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Podobnie jak w ubiegłych latach proponujemy wspólne odśpiewanie hymnu narodowego w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11. W tym roku będzie to środa, 10 listopada.

 

Z uwagi na trwający stan epidemii proponujemy odśpiewanie hymnu w mniejszych grupach/klasach, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Szkoły, które w środę, 10 listopada br. będą pracowały w trybie zdalnym lub hybrydowym, zachęcamy do odśpiewania hymnu w formie on-line.

„Szkoła do hymnu” to kontynuacja akcji, która rozpoczęła się w 2018 r. Od początku cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Do akcji zawsze włączały się także placówki polonijne z całego świata. 

W 2018 r. wspólne śpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” odbyło się pod hasłem „Rekord dla Niepodległej”. W akcji uczestniczyło blisko 5 mln uczniów (4 867 937) i prawie 480 tys. nauczycieli (475 235) w 24 439 przedszkolach, szkołach i placówkach. Dodatkowo w akcję zaangażowało się prawie 14 tys. uczniów (13 702) oraz 1 055 nauczycieli ze 109 szkół polonijnych z całego świata.
 
W roku 2019 hymn zaśpiewało 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół z całego kraju oraz ponad 100 placówek polonijnych. W roku 2020 – mimo trwającej epidemii i nauki na odległość – do akcji w różnej formie przystąpiło w sumie 16 269 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju oraz 134 placówki polonijne.