Konkurs – Lapbook „Ojcowie niepodległości”

W konkursie na Lapbook – „Ojcowie niepodległości” brali udział uczniowie klasy VIa i VIIIa.
 
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce – Karolina Zarzecka klasa VIa
II miejsce – Błażej Wawoczny i Paweł Swoboda VIIIa
III miejsce – Piotr Kmiołek VIIIa
 
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i pracę włożoną w wykonanie Lapbooków!

„Kotylion niepodległościowy”

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klas I-V naszej szkoły wzięli udział w szkolnym konkursie „Kotylion niepodległościowy”.
Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych, szacunku do barw narodowych, miłości do Ojczyzny oraz rozwijanie inwencji twórczej, wyobraźni i wrażliwości estetycznej.
 
Wyniki:
I miejsce – Forajter Ksawery klas IIa
II miejsce – Zdunek Zuzanna klas IIIa
III miejsce – Szatkowska Zuzanna klasa Va
 
Wszystkim serdecznie gratulujemy!
 

Dzień Czystego Powietrza

Już od kilkunastu lat 14 listopada świętujemy w Polsce Dzień Czystego Powietrza. Akurat w chłodny jesienny dzień, kiedy palimy w piecach i wskaźniki zanieczyszczenia powietrza w wielu miejscach kraju są mocno alarmujące… To tylko pozorny paradoks, bo dzisiejsze święto to właśnie doskonała okazja, by przemyśleć, co jeszcze teraz, dziś, każdy z nas może zrobić dla poprawy jakości powietrza.

Konkurs InstaLogik

Konkurs InstaLogik

 

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. W ogólności jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego.

Naszą szkołę w tym konkursie reprezentuje Łukasz Duda z klasy 8 oraz uczniowie klasy 6 Antonina Kuśka, Karolina Zarzecka, Filip Wala. Wszyscy Ci uczniowie zakwalifikowali się do drugiego etapu. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na kolejnym etapie.

Należy również wspomnieć, że w konkursie bierze udział aż 1197 szkół z całej Polski.