Wakacyjne korepetycje dla Ukraińców – czyli inicjatywa stwarzająca możliwość korzystania z bezpłatnych, korepetycji on-line między innymi języka polskiego w czasie letniej przerwy od zajęć szkolnych.

Akcja opiera się na bezpłatnym udostępnieniu serwisu do korepetycji on-line Tutors.live osobom chcącym udzielać pro bono korepetycji. Platforma pozwala na udzielanie korepetycji indywidualnych oraz grupowych. Mogą to być korepetycje z języka polskiego lub innych przedmiotów dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych z Ukrainy.

Osoby potrzebujące wsparcia w nauce nie zapłacą ani złotówki. Wystarczy, że się zarejestrują i zarezerwują bezpłatną lekcję w wybranym terminie.

Zachęcamy wszystkie osoby zainteresowane udzielaniem korepetycji pro bono do rejestracji jako korepetytorzy w Tutors.live i do publikacji ogłoszeń wraz z dostępnymi godzinami takich lekcji.

Wszystkie szczegóły akcji dostępne są na stronie:

Wersja serwisu Tutors.live w języku ukraińskim jest  obecnie w przygotowaniu. Do czasu jej premiery w celu przetłumaczenia strony na język ukraiński można skorzystać np. z translatora Google.

Certyfikat dla ZS 5 w Rybniku

W dniu dzisiejszym Pan Dyrektor odebrał certyfikat za zrealizowanie zadań w ramach projektu w 40 rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego „GDY GAŚNIE PAMIĘĆ LUDZKA, DALEJ MÓWIĄ KAMIENIE – 13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY!” zorganizowanego przez Śląskiego Kuratora Oświaty Urszulę Bauer i Śląskie Centrum Wolności i Solidarności pod patronatem Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigi Wiśniewskiej oraz Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego.

Szkoła otrzymała certyfikat dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli.

Koordynatorem akcji w naszej szkole była Pani Joanna Pawlak-Tracz.

Rodzinny Festyn Integracyjny 04.06.2022r.

4 czerwca 2022r. – dzień, który był prawdziwym świętem integracji. Nasz festyn okazał się sukcesem – przyszły tłumy ludzi i wszyscy świetnie się bawili. Moc atrakcji zapewniła doskonałą zabawę – zarówno dzieciom jak i dorosłym. Nawet słońce, widząc nasz zapał do pracy, postanowiło wyjrzeć zza chmur i uśmiechnąć się do nas! Dziękujemy wszystkim, którzy swoją obecnością stworzyli tę wspaniałą atmosferę! Podziękowania kierujemy również dla wszystkich zaangażowanych w organizację imprezy. Niech zamiast słów przemówi nasza fotorelacja.

Zieleń przy szkolnym placu zabaw

Rada Rodziców pełna entuzjazmu po udanym Rodzinnym Festynie Integracyjnym zabrała się za obsadzanie nowego placu zabaw roślinami. 🌱🌿

Ponad 60 krzewów wraz z torfem przekazał szkole Zarząd Zieleni Miejskiej w Rybniku, za co cała społeczność „Rymera” składa serdeczne podziękowania. 🤝

Zebranie rodziców uczniów rozpoczynających od września naukę w klasie pierwszej

Szkoły Podstawowej nr 33 odbędzie się 07 czerwca (wtorek) o godz. 18:00

Otwarcie nowego Placu Zabaw – 1.06.2022r.

W Dniu Dziecka przecięto wstęgę otwierającą nasz nowy plac zabaw. Nie byłoby tej uroczystości bez wsparcia i przychylności wielu osób.

Szczególne podziękowania składamy na ręce Pana Prezydenta Piotra Kuczery, radnego dzielnicy Niedobczyce Pana mecenasa Zbigniewa Lubszczyka, Rady Dzielnicy Niedobczyce: Pana Henryka Cebuli oraz Pana Adama Niespodzianego.

Nad całością inwestycji czuwał Wydział Inwestycji Urzędu Miasta Rybnika, a głównym budowniczym placu była firma Pana Marka Karłaszewskiego.

Plac zabaw jest kolejną inwestycją w naszej szkole. Wcześniej wyremontowane zostały toalety oraz wszystkie klasopracownie.