„Kampania Kolejowe ABC II” z patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Rzecznika Praw Dziecka

„Kampania Kolejowe ABC II” to drugi etap ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej z zakresu bezpieczeństwa kolejowego skierowanej do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców.

Celem drugiej edycji projektu jest dalsze przekazywanie wiedzy, umiejętności i doświadczeń, a także zwiększanie świadomości dzieci i młodzieży oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców na temat zagrożeń, które mogą wystąpić na terenach kolejowych.

Uczniowie z klas IV-VI szkół podstawowych z całej Polski po raz drugi w tym roku rywalizowali o edukacyjne miasteczko ruchu drogowego w konkursie „Kolejowe ABC – na tropie bezpieczeństwa”

Zadaniem uczniów było zebranie jak największej liczby punktów w grze mobilnej Kolejowe ABC dla swojej klasy.

Miło nam poinformować, że uczniowie klasy 5a zajęli w tym konkursie 3 miejsce. 04 listopada 2021 odbyły się w szkole zajęcia podsumowujące udział klasy w tej kampanii. Cała klasa otrzymała dyplomy uczestnictwa, upominki oraz klasową maskotkę kampanii – Rogatka.

Organizatorem uczestnictwa w kampanii była Pani Agnieszka Korbel-Bugdol.

Gratulujemy i dziękujemy!