Budżet Obywatelski

Rusza kolejna edycja rybnickiego budżetu obywatelskiego. Zachęcamy do głosowania na nasz projekt lokalny numer 23 ZS5 Klasopracownia.

Projekt ten ma pomóc dzieciom spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody. Miejsce to pozwoli uczniom rozwijać swoje pasje i zainteresowniia poza salą lekcyjną. Utworzenie „klasopracowni” umożliwi prowadzenie rozmaitych aktywności i da wiele korzyści:

– pobudzi ciekawość i zaostrzy zmysł obserwacji uczniów ,

– przebywanie w plenerze poprawi samopoczucie,

– będzie to atrakcyjne miejsce spotkań i integracji dla klas, rodziców i społeczności szkolnej,

-zachęci pedagogów do prowadzenia aktywnych i kreatywnych zajęć lekcyjnych

Realizując ten projekt młoda społeczność będzie mogła spełnić swoje zainteresowania i marzenia.

Więcej na załączonym plakacie!

Od 30 września do 6 października 2024 można głosować na projekty do Budżetu Obywatelskiego Miasta Rybnika na 2025 rok.

Każdy mieszkaniec Rybnika może zagłosować na jeden projekt lokalny – bez względu na dzielnicę swojego zamieszkania oraz jeden projekt ogólnomiejski.

Głosowanie przez Internet na projekty do budżetu obywatelskiego Miasta Rybnika na 2025 odbędzie się na stronie internetowej www.budzet-obywatelski.rybnik.eu

• Aby prawidłowo oddać głos należy podać: imię i nazwisko, datę urodzenia oraz adres zamieszkania, a także potwierdzić zawarte oświadczenia.
  • W celu weryfikacji oddania głosu należy wprowadzić w określone pole numer telefonu komórkowego.
  • Na wskazany numer telefonu głosujący otrzyma SMS-em kod weryfikacyjny, który należy wpisać w kolejne pole.
  • Jeden numer telefonu można wykorzystać do zweryfikowania maksymalnie trzech głosów.
  •

Głosowanie poprzez oddanie głosu na karcie do głosowania i wrzucenie karty do urny odbędzie się w:

• Punkcie Informacji Miejskiej halo!Rybnik przy ul. Jana III Sobieskiego 20, w dniach 30 września – 6 października br.
  • wybranych rybnickich szkołach oraz Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej i jej filiach.
  • Szczegółowy harmonogram głosowania papierowego zostanie podany w późniejszym terminie.

Stypendium szkolne

Szanowni Państwo!
Istnieje możliwość składania wniosków o stypendium szkolne na rok 2024/2025 dla uczniów, których dochód nie przekracza 600 zł na osobę w rodzinie.

Stypendium szkolne dla uczniów pochodzących z Ukrainy, będzie przyznawane na identycznych zasadach jak dla uczniów z Polski – w formie refundacji poniesionych kosztów na cele edukacyjne.

Wnioski można pobrać u pedagoga szkolnego.

Termin składania wniosku w szkole: do 12 września 2024r.

W przypadku pytań proszę o kontakt z pedagogiem szkolnym.

Organizacja rozpoczęcia roku szkolnego

Informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 02 września według następującego harmonogramu:

• godz. 9:00 – uczniowie klasy  1Ta rozpoczynjący naukę w technikum
  • godz. 9:30 – uczniowie klas 2-8 szkoły podstawowej i klas 2-5 technikum
  • godz. 10:15 – uczniowie klas 1a i 1b szkoły podstawowej wraz z rodzicami

Uroczystość odbędzie się na dużej sali gimnastycznej.

Kampania Społeczna PKDP

Państwowa Komisja rozpoczęła swoją kolejną ogólnopolską kampanię społeczną. Tegoroczna kampania, pt. „Nigdy byś się nie spodziewał” ma na celu pogłębienie świadomości zjawiska oraz wzmocnienie ochrony dzieci przed przemocą seksualną.

Poniżej zamieszczamy odnośnik do stron internetowych, zawierających materiały i szczegóły tegorocznej kampanii.

Link do strony zawierającej materiały edukacyjne i profilaktyczne (landing page Kampanii):

Link do dokumentu z możliwością dokonania zapisów online dla zainteresowanych otrzymaniem papierowej wersji materiałów Kampanii:

Zapisy do świetlicy szkolnej!

Szanowni Rodzice,
w związku z organizacją pracy świetlicy szkolnej na rok szkolny 2024/2025 zapraszamy do zapoznania się z poniższą informacją:

• ważność karty zapisu dziecka do świetlicy wygasa z końcem danego roku szkolnego, dlatego przypominamy o konieczności ponownego złożenia formularza na rok szkolny 2024/2025,
  • rodzice zainteresowani  opieką świetlicową swoich dzieci mogą pobrać kartę zapisu do świetlicy szkolnej: Karta zapisu do świetlicy szkolnej 2024-2025

Kompletne dokumenty należy złożyć do wychowawcy świetlicy szkolnej lub sekretariatu szkoły do dnia 02.09.2024r.

W dniach 26-29 sierpnia wszyscy pełnozatrudnieni nauczyciele są zobowiązani do obecności w pracy w godz. 9:00-12:00.

Konferencja Rady Pedagogicznej odbędzie się 30 sierpnia o 9:00.