Zebranie z rodzicami uczniów przyszłorocznych klas pierwszych szkoły podstawowej odbędzie się 11 czerwca 2024 (wtorek) o 17:00 w sali 6 Zespołu Szkół nr 5 w Rybniku.

31 maja 2024 (piątek) sekretariat szkoły będzie czynny w godz. 8:00- 13:30.

Uczniów klas ósmych zapraszamy do składania wniosków o przyjęcie do klasy pierwszej technikum.

Standardy Ochrony Małoletnich

Szanowni Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele!

Pragniemy poinformować, że nasza placówka edukacyjna aktywnie uczestniczyła w procesie opracowywania Standardów Ochrony Małoletnich, które mają na celu stworzenie bezpiecznego i wspierającego środowiska dla naszych uczniów.

Standardy Ochrony Małoletnich to zestaw zasad, procedur i wytycznych mających na celu zminimalizowanie ryzyka wystąpienia wszelkich form przemocy, nadużyć czy innych zagrożeń, które mogą dotykać dzieci i młodzież w środowisku edukacyjnym. Nasza szkoła, dbając o dobro wszystkich uczniów, przystąpiła do tego ważnego procesu, aby jeszcze skuteczniej chronić i wspierać naszą społeczność szkolną.

Proces opracowywania Standardów Ochrony Małoletnich obejmował szeroki zakres konsultacji z nauczycielami, uczniami oraz ekspertami ds. ochrony dzieci i młodzieży.

Jesteśmy przekonani, że wprowadzenie Standardów Ochrony Małoletnich pozwoli nam jeszcze skuteczniej reagować na wszelkie sytuacje, które mogą zagrażać bezpieczeństwu i dobru naszych uczniów. To także ważny krok w kierunku budowania atmosfery szacunku, zrozumienia i wsparcia w naszej szkole.

Dziękujemy za współpracę i troskę o dobro naszej społeczności!

Standardy-Ochrony-Maloletnich-ZS5rybnik

Wersja_skrocona_Standardy_Ochrony_Maloletnich_ZS5rybnik.1

Załączniki:

1._Oswiadczenie_o_niekaralnosci

2._Procedura_-_PRZEMOC_ROWIESNICZA (pdf.io)

3._Procedura_-_AGRESJA_zal._3 (pdf.io)

4._procedura_-_NIEBIESKA_KARTA_2024_zal._4 (pdf.io)

5._Procedura_-_krzywdzenie_pracownik_szkoly_zal._5

6._Procedura_-_WYKORZYST._SEKSUALNE_zal._6

7__procedura_-_CYBERPRZEMOC

8a_Karta_interwencji

8b_Rejestr_interwencji_i_zgloszen_zal._8

9._Zawiadomoenie_o_popelnieniu_przestepstwa

10a_Oswiadczenie_pracownika_zal._10a (1)

10b_Oswiadczenie_rodzica_zal._10b

PREZENTACJA DLA RODZICÓW: Prezentacja – Standardy Ochrony Małoletnich

„Rowerowy maj”

„Do szkoły dziś na kole! To robocze hasło kampanii „Rowerowy maj” w Rybniku. Nasza szkoła włączyła się do tej akcji promującej jazdę na rowerze.
Celem projektu jest zachęcenie uczniów do dojazdów do szkoły nie tylko na rowerze, ale także na hulajnodze, rolkach czy deskorolce. Rywalizacja toczyć się będzie na kilku poziomach: indywidualnym, klasowym i szkolnym. Kampania „Rowerowy maj” potrwa do końca maja. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Udział w kampanii Rowerowy Maj ma same zalety, nie tylko dla uczestników, ale również dla szkół, przedszkoli i miast.
Najwięcej korzystają oczywiście aktywni uczniowie i przedszkolaki. Dzięki codziennym aktywnym dojazdom na lekcje, zaczynają dzień od ruchu fizycznego, co jest uznawane za metodę zwiększenia efektywności nauki i poprawy koncentracji. Są bardziej aktywni i uśmiechnięci, a ich motywacja aby nie opuścić ani dnia nauki zdecydowanie wzrasta. Zapraszamy do wspólnej zabawy!
Rodzic, zgadzając się na udział dziecka w kampanii „Rowerowy Maj 2024”, jest odpowiedzialny za przygotowanie sprzętu oraz zapewnienie bezpieczeństwa dziecku w drodze do i ze szkoły (dotyczy zwłaszcza uczniów klas I – III). „
 
Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „BIERZEMY UDZIAŁ w KAMPANII တ် RoweROWy Maj”