Rowerowy Maj

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziano atrakcyjne nagrody. Aby jednak dzieci bezpiecznie i w pełni mogły skorzystać z wszelkich atutów Rowerowego Maja konieczne jest ich właściwe przygotowanie. Rola Rodzica jest kluczowa w powodzeniu kampanii. To na nich spoczywa decyzja o uczestnictwie, ale również właściwe przygotowanie dzieci i sprzętu. Warto chociaż w kampanii zamienić samochód na rower i towarzyszyć dziecku w drodze do szkoły. Serdecznie zapraszamy do wspaniałej aktywności na wiosnę. Wszystkich chętnych uczniów zapraszamy po zgody na udział w kampanii. Szkolnym koordynatorem akcji jest p. Beata Spratek.

Regulamin-Rybnik-2023 ulotka_dla_rodzicow-1

Regulamin-Rybnik-2023

Obchody 80 rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim 19 IV 1943r.

Nasza szkoła włączyła się w obchody 80 rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim 19 IV 1943r.

19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile. W tym roku nasza szkoła również przystąpiła do akcji .
Dlaczego żonkile?
Wszystko zaczęło się od Marka Edelmana i to właśnie dzięki niemu żonkil stał się symbolem szacunku i pamięci.
Kim był Marek Edelman? To ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej. Marek Edelman przeżył likwidację getta i przez lata pielęgnował pamięć o wydarzeniach z 1943 roku. Do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod Pomnik Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym towarzyszom. Wraz z nim przychodziło coraz więcej ludzi z żółtymi kwiatami. Co ciekawe, w każdą rocznicę Powstania dostawał także te kwiaty od anonimowej osoby…

Stypendium Prezydenta Miasta Rybnika

W menu – Informacje, w zakładce – Stypendia, umieszczono Uchwałę Rady Miasta Rybnika nr 1068/LXII/2023 z dnia 23 lutego 2023 r. w sprawie Regulaminu przyznawania stypendium Prezydenta Miasta Rybnika dla uczniów szczególnie uzdolnionych, na podstawie której (w tym roku jak i w latach  następnych) będą przyznawane stypendia Prezydenta Miasta Rybnika.

Instalogik

Podsumowanie konkursu Instalogik!

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły mogą pochwalić się ogromnym sukcesem w konkursie matematyczno – informatycznym.

Łukasz Duda – nasz laureat konkursu przedmiotowego z matematyki, został laureatem II stopnia w ogólnopolskim konkursie Instalogik. Tym samym uzyskał pierwszy wynik w mieście.

Karolina Zarzecka – uczennica klasy szóstej otrzymała tytuł finalistki i uzyskała II wynik w mieście.

Gratulujemy uczniom i ich Rodzicom!👏