20 listopada to rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka najważniejszego dokumentu poświęconego dzieciom. W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się.
Polska była inicjatorem uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. To jeden z najważniejszych sukcesów Polski na arenie międzynarodowej. Pokażmy, że prawa dziecka nie są nam obojętne.
Dlatego 22 listopada przychodzimy do szkoły ubrani na niebiesko (kolor UNICEF) lub mamy jakiś niebieski dodatek.
Robimy zdjęcia, które umieszczamy na stronie szkoły i mediach społecznościowych z hashtagiem #dla każdego dziecka. Uczniowie mogą również przystroić salę lekcyjna na niebiesko oraz wykonać prace plastyczne ilustrujące konkretne artykuły Konwencji o prawach dziecka.
Prace plastyczne zostaną wystawione i ocenione.