„Rowerowy maj”

„Do szkoły dziś na kole! To robocze hasło kampanii „Rowerowy maj” w Rybniku. Nasza szkoła włączyła się do tej akcji promującej jazdę na rowerze.
Celem projektu jest zachęcenie uczniów do dojazdów do szkoły nie tylko na rowerze, ale także na hulajnodze, rolkach czy deskorolce. Rywalizacja toczyć się będzie na kilku poziomach: indywidualnym, klasowym i szkolnym. Kampania „Rowerowy maj” potrwa do końca maja. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Udział w kampanii Rowerowy Maj ma same zalety, nie tylko dla uczestników, ale również dla szkół, przedszkoli i miast.
Najwięcej korzystają oczywiście aktywni uczniowie i przedszkolaki. Dzięki codziennym aktywnym dojazdom na lekcje, zaczynają dzień od ruchu fizycznego, co jest uznawane za metodę zwiększenia efektywności nauki i poprawy koncentracji. Są bardziej aktywni i uśmiechnięci, a ich motywacja aby nie opuścić ani dnia nauki zdecydowanie wzrasta. Zapraszamy do wspólnej zabawy!
Rodzic, zgadzając się na udział dziecka w kampanii „Rowerowy Maj 2024”, jest odpowiedzialny za przygotowanie sprzętu oraz zapewnienie bezpieczeństwa dziecku w drodze do i ze szkoły (dotyczy zwłaszcza uczniów klas I – III). „
 
Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „BIERZEMY UDZIAŁ w KAMPANII တ် RoweROWy Maj”