Święto liczby Pi

14 marca liczba Pi obchodzi swoje święto…

Liczba π lub ludolfina, to stała matematyczna, która określa stosunek długości obwodu koła, do długości jego średnicy.

W naszej szkole również obchodziliśmy to ważne święto – uczniowie przyłączyli się do świętowania, przygotowując lapbooki lub prezentacje promujące „Dzień Liczby Pi”.
Upiekli ciasta ozdobione liczbą Pi.

Przedstawiciele klas wzięli udział w szkolnym konkursie związanym z ludolfiną. W ramach zabawy wymyślano jak największą ilość wyrazów, w których ukryte zostało Pi, wypisywano jak największą, zapamiętaną liczbę cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi, układano wierszyki i rymowanki związane z liczbą Pi. Towarzyszyło temu dużo emocji, zabawy i zdumienia!

Święto Pi, niewątpliwie, miało walory dydaktyczne, ale to także ciekawy sposób uatrakcyjnienia naszego szkolnego życia!