Pozbądź się elektrośmieci!

Nasza szkoła przystąpiła w tym roku szkolnym
do programu:
„Moje Miasto Bez Elektrośmieci”

Misja programu: Edukacja dzieci i ich rodzin z zakresu prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym w trosce o środowisko naturalne.

Cel:
Podnoszenie świadomości społecznej,
ze szczególnym uwzględnieniem rodzin
i dzieci, w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym
i elektronicznym.
Zachęcenie do oddawania elektrośmieci
oraz zużytych baterii do punktów zbierania
lub innych miejsc wyspecjalizowanych
do ich odbioru. Budowanie wartości recyklingu zużytych sprzętów jako elementu niezbędnego
w procesie ochrony środowiska naturalnego.

Zbieramy Lodówki, zamrażarki, pralki, suszarki do ubrań, zmywarki, kuchenki elektryczne, piece elektryczne, mikrofalówki, ekspresy do parzenia kawy i herbaty, odkurzacze, żelazka, tostery, frytkownice, czajniki, młynki do kawy, roboty kuchenne, zegary, wagi, suszarki do włosów, PC, monitory komputerowe, akcesoria PC
(mysz, klawiatura lokówki, komputery, słuchawki
i inne drobne urządzenia IT), laptopy, notebooki, drukarki, sprzęt kopiujący
– Xero, telefony stacjonarne, faxy, telefony komórkowe, radia, telewizory, kamery video, cyfrowe aparaty fotograficzne, odtwarzacze video, magnetowidy, sprzęt Hi-fi, wieże, świetlówki liniowe (jarzeniówki) i świetlówki kompaktowe (żarówki energooszczędne).
Pozostałe urządzenia elektryczne
i elektroniczne (jak, np. grzejniki elektryczne, wentylatory, klimatyzacje, kalkulatory, elektryczne maszyny do pisania.

Termin: 27-29.03.2023r.

Miejsce: plac od strony sali gimnastycznej przy Zespole Szkół nr 5 w Rybniku

Zapraszamy do zbiórki elektrośmieci również mieszkańców Niedobczyc!

Koordynatorzy: Magdalena Radomska, Adrianna Wojaczek