140 rocznica śmierci naszego patrona Józefa Rymera

W tym roku mija 140 roczn. Urodzin oraz 100 rocznica śmierci naszego patrona szkoły-Józefa Rymera. W sobotę 28 maja mieliśmy okazję uczestniczyć w bardzo ważnej uroczystości, która upamiętniała te wydarzenia. Delegacja naszej szkoły, na zaproszenie rodziny naszego patrona wzięła udział w uroczystej Mszy św. Sprawowanej przez arcybiskup. Wiktora Skworca w naszej katedrze. Tam , w miejscu poświęconym pierwszemu wojewodzie złożyliśmy kwiaty a następnie udaliśmy się do Urzędu Marszałkowskiego, gdzie również w obecności rodziny oraz delegacji szkół związanych z J. RYMEREM w sali marmurowej złożyliśmy hołd jego pamięci. Dzięki uprzejmości krewnych J. Rymera mogliśmy zwiedzić tak ważne miejsce – mieliśmy możliwość zobaczyć skarbiec oraz przejechać się jedyną w swoim rodzaju windą paciorkową.