Zapoznaj się z filmem promocyjnym naszego Technikum!

W roku szkolnym 2022/2023 nasze Technikum nr 5 w Zespole Szkół nr 5 zaprasza absolwentów klas ósmych do klas:

  • Technik weterynarii
  • Technik informatyk 
  • Technik usług fryzjerskich

Oto 5* powodów, dla których warto nas wybrać!

 

1.Jednozmianowość – reforma edukacji ominęła naszą szkołę w swej najtrudniejszej dla uczniów postaci – nauce do późnych godzin wieczornych – my zapewniamy, że rozpoczniesz i skończysz swoje lekcje na pewno na ”pierwszej zmianie”. Posiadamy bardzo dobrze wyposażone, nowoczesne pracownie.

2.Kameralna rodzinna atmosfera – zasada indywidualnego podejścia do ucznia. Rozwijamy potencjał uczniów zdolnych , ale i prawdziwie wspieramy  uczniów ze specjalnymi potrzebami i trudnościami edukacyjnymi. Kierujemy się zasadą: „ Dobra szkoła nie produkuje geniuszy tylko zdrowe społeczeństwo”.

3.Zapewniamy poczucie bezpieczeństwa – szkoła posiada certyfikat  „ Bezpieczna szkoła”.

4.Uczymy pracy zespołowej, współpracy ze społecznością lokalną oraz promujemy ideę wolontariatu.

5.Łatwo do nas dojedziesz, zarówno z centrum Rybnika, jaki i z okolicznych miejscowości – zarówno komunikacją miejską, jak i pociągami. Nasza szkoła jest położona w cichym i spokojnym miejscu, w dzielnicy Niedobczyce.