Konkurs!

Międzynarodowy konkurs dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych

Polska – Ojczyzna, jaką w sercu noszę”

Motywem przewodnim i tematem Konkursu jest „Polska – ojczyzna, jaką w sercu noszę”. Prace konkursowe muszą być związane z tematem Konkursu.

Praca konkursowa powinna stanowić krótką formę literacką z dowolnego gatunku (wiersz, esej, opowiadanie itp. – utwór powinien spełniać cechy rodzaju literackiego, do którego należy). Objętość tekstu nie może przekraczać czterech tysięcy znaków ze spacjami. Praca powinna być sporządzona czcionką Calibri, o wielkości nie mniejszej niż 10,5 p.

Nagrodzone prace zostaną wydane w publikacji pod tytułem: Młodzi Polacy o Polsce. Antologia utworów laureatów konkursu literackiego „Ojczyzna, jaką w sercu noszę”.

Konkurs organizowany jest pod auspicjami i honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

Chęć udziału w konkursie należy zgłosić nauczycielowi języka polskiego do dnia 21.10.2022.

Zachęcamy serdecznie wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie!