Lekcja muzealna klasy 2 Tb

28 kwietnia 2021 w ramach Miesiąca Pamięci Narodowej uczniowie klasy II T b uczestniczyli w lekcji muzealnej (oczywiście online) prowadzonej przez edukatorów Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach.
Tematyka zajęć była związana z upamiętnieniem losu polskich jeńców wojennych, przetrzymywanych w latach II wojny światowej na terenie ZSRR oraz zamordowanych tam wiosną 1940 r. przez NKWD
W ramach cyklu edukacyjnego poświęconego Zbrodni Katyńskiej uczniowie zostali zapoznani z tematem „Zbrodnia Katyńska. Historia, polityka, konteksty kultury.”
Z niecierpliwością czekamy na drugą część zajęć poświęconą postaci Józefa Czapskiego „Trzy wojny i dwie misje. Józef Czapski – historia niezwykłego człowieka”