Zespół zawodowy - aktualności
OTWARTA FIRMA PDF Drukuj
W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości szkoła nasza przystąpiła do VI edycji ogólnopolskiego konkursu OTWARTA FIRMA  w dwóch kategoriach: gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna. Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości w ubiegłym tygodniu ogłosiła wyniki. Obie nasze szkoły znalazły się wśród laureatów konkursu, każda w swojej kategorii. Uroczysta Gala odbędzie się na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w przyszłym roku szkolnym.


 
FESTIWAL ZAWODÓW PDF Drukuj

30 maja w Centrum Targowym EXPO w Sosnowcu odbyło się podsumowanie projektu "Mam zawód, mam pracę w regionie", który od dwóch lat realizują  szkoły ponadgimnazjalne w województwie śląskim. Przedstawiciele władz wojewódzkich  omówili realizację tego ogromnego przedsięwzięcia, którego celem było podniesienie prestiżu oraz atrakcyjności szkolnictwa zawodowego.

Podsumowaniu projektu towarzyszył  FESTIWAL ZAWODÓW.  Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół województwa śląskiego wraz ze swoimi opiekunami. Każda szkoła na wyznaczonych stanowiskach prezentowała swoje osiągnięcia, a chętni  mogli wziąć udział w konkursach z różnych dziedzin. Uczennice z naszej szkoły zaprezentowały się bardzo dobrze. Małgorzata Bednorz z klasy III Ta zajęła II miejsce w konkursie fryzjerskim. Jej zadaniem było wykonanie fryzury na uroczystą galę.  Ida Wilczek z tej samej klasy zajęła IV miejsce w konkursie florystycznym. Tutaj uczestnicy wykonywali bukiet wiosenny. Monika Koczor natomiast miała możliwość udzielenia profesjonalnego wywiadu dla portalu informacyjnego TOK FM.

GRATULUJEMY!! 
Podsumowanie projektu PDF Drukuj

"Mam zawód, mam pracę w regionie" -  podsumowanie projektu w naszej szkole

Przez dwa lata uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej w naszym zespole brali udział w projekcie systemowym, finansowanym z funduszy unijnych "Mam zawód mam pracę w regionie". W ramach projektu jego uczestnikom zaproponowane zostały  różne formy wsparcia, a były to: grupowe i indywidualne zajęcia z doradztwa zawodowego, szereg kursów zawodowych potwierdzonych uzyskaniem dyplomu, a wśród nich: florystyczny, wizażu, stylizacji paznokci,  cukierniczy, obsługi kas fiskalnych. Wielu uczniów odbyło również kurs na prawo jazdy kategorii B i przystąpiło do egzaminu państwowego. Inne formy wsparcia to: udział w wizytach studyjnych, które odbyły się między innymi w Akademii Fryzjerstwa Berendowicz-Kublin w Katowicach, udział w Targach Budownictwa i Architektury Krajobrazu w Katowicach, a także  tygodniowe staże w różnych zakładach pracy, zgodne z kierunkiem kształcenia danego ucznia. W ramach projektu szkoła została wyposażona w różne pomoce dydaktyczne do kształcenia zawodowego oraz w profesjonalną pracownię dla zawodu technik architektury krajobrazu. Przygotowując się do matury - uczniowie mogli korzystać z platformy e-learningowej. Były tam dostępne opracowane tematy, zadania  i zestawy testów z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Uczniowie mogli także korzystać z porad indywidualnego konsultanta oraz przystąpić do egzaminów próbnych z wybranych przedmiotów. Wsparciem dla uczniów były też dodatkowe zajęcia z przedmiotów zawodowych, języka angielskiego, matematyki, informatyki i przedsiębiorczości.

Jak widać, realizacja programu obejmowała wiele różnorodnych działań, dzięki którym mogliście zdobyć szereg dodatkowych umiejętności i doświadczeń, co niewątpliwie poprawi wasz wizerunek na rynku pracy.


 
XX Międzynarodowe Targi Turystyki, Spa, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego PDF Drukuj

Klasy II Ta i IV Tb pojechały z panią Bożeną Romańską i panem Aleksandrem Pojdą  na XX Międzynarodowe Targi Turystyki, Spa, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego, które odbywały sie w Centrum Targowym FairExpo w Katowicach w dniu 28 marca 2014 roku.
Obecnych było ponad 200 wystawców, w tym oprócz polskich przedstawicieli byli również osoby z Tunezji, Albanii, Belgii, Czech, Francji, Grecji, Gruzji, Indonezji, Maroko, Słowacji, Serbii, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch.
Polskę reprezentowały m.in. takie uzdrowiska i sanatoria jak: Busko-Zdrój, Krynica, Kołobrzeg, Świnioujście, Rabka-Zdrój i Nida-Zdrój.
Oprócz stanowisk prezentujących różne zakątki świata było wiele innych atrakcji, a mianowicie Mała Śląska Gala, podczas której występowały m.in. Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk", Marian Makula oraz zespoły: szantowy "Wbrew Pozorom" i turystyczny "Na szlaku"; stanowisko kulinarne "Śląskie smaki" reprezentowane przez Remigiusza Rączka oraz Teo Vafidi z Grecji; prezentacja autokarów i motorów Harley-Davidson, a także spotkania z podróżnikami, m.in. Elżbietą Dzikowską, Elżbietą i Andrzejem Lisowskimi, Mieczysławem Bieńkiem i Martą Sziłajtis-Obiegło.
Podczas tych targów uczniowie mogli zaobserwować jak się promują różne biura turystyczne, regiony i kraje. Dało im to też zapoznanie się z miejscem, które ich interesuje, na którym być może chcieliby spędzić tegoroczne wakacje. 
VIII edycja Konkursu o Nagrodę Złotego Grzebienia PDF Drukuj

18 marca odbyła się w naszej szkole VIII edycja Konkursu o Nagrodę Złotego Grzebienia. Jak co roku udział w konkursie wzięli uczniowie klas fryzjerskich z całego województwa śląskiego, a nawet z zagranicy, gdyż do rywalizacji dołączyła szkoła z Republiki Czeskiej.

Konkurs odbywał się w następujących konkurencjach: fryzura secesyjna, ślubna, plecionka i makijaż "smoky eyes".

Nasza uczennica Anna Jura zdobyła Nagrodę Publiczności

Oto pozostali laureaci:

- Fryzura secesyjna: I miejsce Kinga Krztoń z CKZiU z Żor, II miejsce Ewelina Palenga z ZSZ z Raciborza i III miejsce Anna Gevorgyan z ZSZ da Vinci z Tych;

- Plecionka na główce ćwiczebnej: I miejsce Magdalena Pluszczyk z CKZiU z Żor, II miejsce Monika Prządka z CKZiU z Żor, III miejsce Anna Bujak z ZSP nr 1 w Rudzie Śląskiej;

- Fryzura ślubna- I miejsce Mateusz Libera z ZS nr 1 Pszczyna, II miejsce Kamila Kwiatoń ZSP Pszów, III miejsce Ewa Tworuszka z ZSZ w Raciborzu;

- Makijaż "smoky eyes": I miejsce Katarzyna Grębosz z ZSZ da Vinci Tychy, II miejsce Patrycja Termina z ZSZ da Vinci Tychy, III miejsce Alicja Gołębiowska ZSZIR w Rybniku

Serdecznie gratulujemy, a wszystkim pozostałym uczestnikom serdecznie dziękujemy  za udział.


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 7